3. Kom med behind the scenes

Jeg har arbejdet sammen med Jesper i mange år. Og alle de projekter vi har lavet, har alle handlet om at hjælpe mennesker. Denne gang er ingen undtagelse.

Men denne gang er projektet blevet personligt for mig.

Det påvirker mig, når mennesker ikke trives.

Udviklingen i samfundet går den forkerte vej, selvom vi deler viden, om hvordan udfordringer løses, som aldrig før. Flere og flere er påvirkede af stress, flere og flere skifter job, flere og flere bliver overvægtige og trivslen blandt de unge falder.

Jeg har et bud på, hvordan vi vender udviklingen. Men jeg har i mange år haft modstand på at sige min mening højt og tydeligt. Mine følelser synes, at jeg har fået afvisninger nok i mit liv. Men som jeg siger i episoden: ”Nu kører toget!”.

Der er mange måder at tage hul på den historie. Vi lægger ud med et ”behind the scenes” format, hvor vi i en afslappet stemning bl.a. taler om:

  • Om Ole har lært at føle, eller om han stadig prøver at tænke sig til alting
  • Hvorfor vi er optaget af, alt det gode mennesker kan
  • Hvordan vi bedst hjælper mennesker med at nærme sig deres modstande?

Vi håber, at episoden hjælper dig med at lære os bedre at kende, og motiverer dig til at hjælpe os med at udvikle de værktøjer, du har brug for, for at kunne give dit liv lidt mere gas.

 

 

Vil du lære at bryde modstande? Så kom i træningstøjet.

Drømmer du om, at sidde i førersædet i dit liv? Så sæt turbo på din udvikling. Bryd din første modstand og tilmeld dig her, så får du adgang til:

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *